«Захистимо память»

У Самгородку  відкрито МЕМОРІАЛ  ТА ПАМЯТНИЙ ЗНАК ЖЕРТВАМ ГОЛОКОСТУ.

В рамках проекту «Захистимо пам’ять», який реалізує німецький Фонд «Меморіал убитим євреям Європи» за участі іноземних делегацій 17 вересня 2019 року відбулася церемонія відкриття меморіалу жертвам голокосту  та пам’ятного знаку жертвам розстрілу єврейського населення під час ІІ Світової війни.

У полі, на відстані близько 1 км від центру Самгородка, 4 червня 1942 року було розстріляно щонайменше 500 євреїв. Тут було вбито також 15 військовополонених. Незабаром після війни на місці масового розстрілу встановили обеліск, а пізніше бетонну плиту. Але з часом ці пам’ятні знаки втратили свій нормальний вигляд і стали потребувати заміни.

Саме 17 вересня було встановлено Меморіал та пам’ятний знак, який відкривали за участі іноземних гостей, представників єврейської общини, педагогів та учнів нашої школи, представників місцевої влади та громадськості.

Педагоги та учні школи-інтернату взяли активну участь у проведенні цього заходу як в ролі дослідників,  ведучих  та глядачів. Діти принесли квіти до Меморіалу та запалили лампадки в знак пам’яті за загиблими євреями.