Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Це свято дуже важливе для нашого народу, адже козацтво відігравало вирішальну роль у становленні нашої держави.

Народ будь-якої країни береже спогади про власне минуле, пишається своєю історією, перекази про звитяжні вчинки предків передаються із покоління в покоління.

Для святкування Дня українського козацтва не випадково обрано День святої Покрови, бо вона здавна була покровителькою козаків.

Не оминуло свято і Самгородоцьку загальноосвітню школу-інтернат, з учнями 5-12 класів було проведено спортивно-патріотичний квест                       «Козацькому роду нема переводу»  де учням довелося пройти   через десять випробувань.  Це саме стільки, скільки було колись порогів на Дніпрі. В давні часи ці пороги були страшною перешкодою на шляху до того, хто плив Дніпром на Січ. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги.

На території школи діяли такі станції(пороги):

• Станція «Стройова підготовка»- правильно виконати елементи муштрового впорядку;
  • Станція «Вірю – не вірю» – на цій станції зачитується коротка інформація, а учасники повинні відповісти лише одним словом «вірю» або «не вірю»;
  • Станція «Чумацький шлях», де потрібно встановити відповідність між назвами речей козаків та їх зображенням;
  • Станція «Екскурсійна» – відновити назви областей на карті України;
  • Станція «Мистецька (пазл)» (Скласти пазл репродукції картини І. Рєпіна «Як козаки листа писали турецькому султану». Вказати назву та автора картини.);
  • Станція «Мистецька (художники)» – на прикріплених аркушах паперу кожен рій повинен намалювати козака на повний зріст, (один учасник біжить – малює голову, повертається, тоді наступний – тулуб і т.д. Виграє рій, який швидко, згуртовано, акуратно і точно намалює козака).
  • Станція «Театральна». – На даній станції рій повинен одягнути козака ( на козакові повинні бути обов’язково: шапка, сорочка-вишиванка, пояс, шаровари, чоботи). Одяг козака перемішаний із іншими частинами одягу як чоловічого, так і жіночого. Учасники повинні правильно і швидко вибрати необхідні частини одягу козака і одягнути на одного із членів рою. Завдання виконується на час та правильність.
  • Станція «Спортивна». Учасникам пропонуються різноманітні спортивні естафети.
  • Станція «Козацькі прізвища» – Скласти списки новоприбулих козаків, згадавши якнайбільше козацьких прізвищ. Для цього у  є 1 хвилина.
  • Станція «Гонка за лідером». За 1 хвилину дати якнайбільше правильних відповідей на запитання (одна правильна відповідь 1 бал).

Кожна команда дітей була зацікавлена у своїй перемозі, тому чітко та згуртовано виконувала завдання на станціях. Після закінчення квесту діти жваво обговорювали враження від проведеного.